A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Beatles - Blackbird


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

Can't Buy Me Love

-Artists: The Beatles
-the # 23 song of the 1960-1969 rock era
-was # 1 for 5 weeks in 1964
-Words and Music by John Lennon and Paul McCartney

Can't buy me lo-ove, lo-ove
Can't buy me lo-ove

I'll buy you a diamond ring my friend
If it makes you feel all right
I'll get you anything my friend
If it makes you feel all right
I don't care too much for money
Money can't buy me love

I'll give you all I've got to give
If you say you love me too
I may not have a lot to give
What I've got I'll give to you
I don't care too much for money
money can't buy me love

Can't buy me lo-ove
Everybody tells me so
Can't buy me lo-ove
No, no , no, no

Say you don't need no diamond ring
And I'll be satisfied
Tell me that you want the kind of things
That money just can't buy
I don't care too much for money
Money can't buy me love

Can't buy me lo-ove
Everybody tells me so
Can't buy me lo-ove
No, no , no, no

Say you don't need no diamond ring
And I'll be satisfied
Tell me that you want the kind of things
That money just can't buy
I don't care too much for money
Money can't buy me love

Can't buy me lo-ove, lo-ove
Can't buy me lo-o-ove

Transcribed by Ronald E. Hontz
ronhontz@worldnet.att.net


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019