Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beatles - Mother Nature's Son Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Have you seen the little piggies
crawling in the dirt?
And for all the little piggies
life is getting worse,
always having dirt to play around in.

Have you seen the bigger piggies
in their starched white shirts?
You will find the bigger piggies
stirring up the dirt,
always have clean shirts to play around in.

In their styes with all their backing
they don't care what goes on around.
In their eyes there's something lacking
what they need's a damn good whacking.

Everywhere there's lots of piggies
living piggy lives.
You can see them out for dinner
with their piggy wives
clutching forks and knives to eat their bacon.

©1968 Northern Songs Ltd.Publikimi: 01/01/2007


0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Beatles:


Komente mbi këtë këngëBeatles - Mother Nature's Son
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mother Nature's Son".
3. Video është e këngës "Mother Nature's Son", por nuk këndohet nga Beatles.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.