Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beatles - Taxman Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Let me tell you how it will be
There s one for you, nineteen for me
Cause I m the taxman, yeah, I m the taxman

Should five per cent appear too small
Be thankful I don t take it all
Cause I m the taxman, yeah I m the taxman

If you drive a car, I ll tax the street,
If you try to sit, I ll tax your seat.
If you get too cold I ll tax the heat,
If you take a walk, I ll tax your feet.

taxman!!!

Don t ask me what I want it for(ah ahhhh, mr.wilson)
If you don t want to pay some more(ah ahhhh, mr. heeth)
Cause I m the taxman, yeah, I m the taxman

Now my advice for those who die
Declare the pennies on your eyes
Cause I m the taxman, yeah, I m the taxman
And you re working for no one but me.(taxman!!!)Nuk kemi video për këtë këngë.


Beatles
Publikimi: 01/01/2007


Beatles - Taxman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Taxman".
3. Video është e këngës "Taxman", por nuk këndohet nga Beatles.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Beatles:


Komente 0