Bedri Çera
Bedri Çera
Bedri Çera
  • Vendlindja:
  • Peshkopi
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Dhjetor 1958
  • Horoskopi:
  • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Bedri Çera është poet. Bedri Çera lindur e banues në Peshkopi rrethi Dibër. Ka punuar per më shume se 36 vite si specialist në Drejtorise e Sherbimit Pyjor Diber. Është i mirëarsimiuar ka patur një pasion të veçantë për mjedisin dhe letërsinë. Shkruan shumë bukur në prozë e poezi ku vargje e tij poetike janë plot frymë e gjallëri. Ka kryer studime e projekte në pyje kullota dhe në mjedis urban e buqësor. Ka njohuri të thella edhe për historinë, pikturën, folklorin, ekonominë, faunën e tjerë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 4