Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bedri Islami

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28
BIOGRAFIA: Bedri Islami është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Bedri Islami i takon plejadës së këngëtarëve më të suksesshëm të estradës së muzikës kosovare. Është shpallur këngëtar i vitit, në 81 dhe 82; ka qenë përfaqësues i Kosovës në shumë festivale të ish YU, si: “OPATIJA” - disa vite me radhë, festivali “Zagrebi”, Subotica, garat për këngën e Evrovizionit ne Lubjanë etj. Prej vitit 1973 e deri më vitin 1985, ka marrë pjesë pa ndërprerë në “Akordet e Kosovës”, ku ka qenë i shpërblyer shumë herë. Në Q...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Lind Islamit

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Hysen Pelingu

Klement Marku

Telemak Papapano

Viktor Tahiraj

Nevruz Yzeiri

Zihni Berati

Genc Tukiçi

Adhurim Demiri

Urim Koshi

Hilmi Obertinca

Tags: Bedri Islami


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet