Më mbaj mend (për 1 muaj)

Behxhet Korpuzi
  • Vendlindja:
  • Sadllar 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Korrik 1963
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Behxhet Korpuzi është këngëtar i njohur. Behxhet Korpuzi lindi në Sadllar të Drenicës dhe është rapsod me tradita. Ai këndon këngë të vjetra shqipe që ngërthejn në veti historinë dhe sakrificat e popullit shqiptar. Behxhet Korpuzi konsiderohet si bilbili i Kosovës. Kënga e tij e parë që u bë hit, titullohej "Tahir Sinani", këngë kjo që tregon shumë sakrificat e kombit shqiptar.

Më datë 17 Prill 2011, Behxhet Korpuzi publikon videoklipin "Ibrahim Thaçi". Videoklipi u prodhua nga Bleri Production.

Më datë 30 Tetor 2012, Bexhet Korpuzi publikon videoklipin "Kenge Per Ibrahim Banushin". Videoklipi u prodhua nga Bleri Production.

Në vitin 2014, Behxhet Korpuzi publikon albumin "Kenge Kreshnike".

Në vitin 2015, Behxhet Korpuzi & Lulzim Shala publikojnë albumin "Kosova Ka Dhan Shum Trima".

Më datë 20 Maj 2016, Behxhet Korpuzi publikon videoklipin "Këngë Për Dëshmorin Shaqir Hoxha".

Në vitin 2016, Behxhet Korpuzi publikon albumin "Krisen Topat Ne Pashtrik".

Në vitin 2016, Behxhet Korpuzi publikon albumin "Kosoven E Bojm Shqiperi".

Më datë 24 Dhjetor 2018, Behxhet Korpuzi & Musli Musliu publikojnë videoklipin "Urime Krishlindjet, Urime Bajrami".

Më datë 9 Nëntor 2019, Behxhet Korpuzi & Hajdar Gashi publikojnë videoklipin "Kenga E Mergimit". Teksti i këngës u shkrua nga Milaim Mezini.

Më datë 11 Shtator 2020, Behxhet Korpuzi & Hana Morina publikojnë videoklipin "Kenge Per Ramiz Shalen".

Më datë 8 Tetor 2020, Behxhet Korpuzi publikon videoklipin "Masakra E Ribarit Te Vogel". Muzika e këngës u punua nga Behxhet Korpuzi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet