Më mbaj mend (për 1 muaj)

Behxhet Korpuzi - Zog I Vonuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

I
ooo zog i vonuar
kendoje kangen timee
kangen e pa mbaruar
te dashuris sime
kaangen e pa mbaruar
te dashuuris simee

II
oo zog mos flutroo
mbi fushen e pafund
pritem dhe niher priteem
po te lutem o zog
pritem dhe niher priteem
po te lutem o zog

III
zeri ste ndegjohet
detin ngjum se ve
e kanga te lodhet
deti ta perbin
e kanga te lodhet
deti ta perbin

IV
zog mos flutroo
mbi detin e gjere
mos mu largooo
mos me le te mjeree
mos mu largoo
mos me le te mjeere

V
oo kange e ngrohurr
humba pa faj tiiim
ngrohma shpirtin e ftohur
lehtsoma brengun tiim
ngrohma shpirtin e ftohur
lehtsoma brengun tiim

VI
zog mos qaj aq shuuum
kendo per liriii
mos i vej kanget ne gjuum
gezoj gjithe njerzin
mos i vej kanget ne gjuum
gezoj gjith njerzine


Ky tekst u dërgua nga B.D


Nuk kemi video për këtë këngë.


Behxhet Korpuzi
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/07/2016


Behxhet Korpuzi - Zog I Vonuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zog I Vonuar".
3. Video është e këngës "Zog I Vonuar", por nuk këndohet nga Behxhet Korpuzi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Behxhet Korpuzi:


Komente 0