Më mbaj mend (për 1 muaj)


Behxhet Korpuzi - Kenge Per Tahir Sinanin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Tahir Sinanin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Tahir Sinanin", por nuk këndohet nga Behxhet Korpuzi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Behxhet Korpuzi - Kenge Per Tahir Sinanin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Kosoven E Bojm Shqiperi"

Këngë e albumit:

"I Shtrenjte Dhe I Dashur"

Komente

Asnjë Koment

24/10/2014

2014-10-24T08:26:50+00:001 Nga janë tokat tona kush don mej harrue beslidhjen e t'parve mejau perkujtue trashegon tropoja nje gjak t'parve trollit vjen tahir sinani pas ardhs I mic sokolit.

2 Frymen ideale qe ma mishëroj malsia bes e dituri qe mi mesoi shqipria do ti kurorzojm ushtrin clirimtare me njesitin arbri ne klecken legjendare.

3 ndalu ne istikame te pashtrikut et brigates endrrat per berishen tja rrenojm katpates nisni n'rrug tpresheves nga molla e liris mir mi msoi tirana kufit e shqiperis

4 nan loke e bab vet me keni msue poua la rrezartin gjak mem trashigue shokë mama amanetin me pague lirin vec Mos meu ndal pushka pa kris ne cameri

5 shkrepat e korabit nje gjam jan tyje lshue nje za I lasht I krujes thrret meu bashkue ty ta falsha jeten Oi radika e malsis mi rrenjos me gjak kta shekuj te historis

6 Jam tahir sinani e kshtu me msoj tirana kjo tok shum ka tretur krajli e sulltana gjersa zoti te thot du me pa shqiptar dot prin ideali per bashkimin kombtar. Gjersa zoti te thot du me pa shqiptar dot prin ideali per bashkimin kombtar.


Ky tekst u dërgua nga Ben rexhaj
Më Shumë Këngë Nga Behxhet Korpuzi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet