Më mbaj mend (për 1 muaj)


Behxhet Korpuzi & Skender Bajrami - Ministrit Ne Londer

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ministrit Ne Londer".
3. Video është e këngës "Ministrit Ne Londer", por nuk këndohet nga Behxhet Korpuzi & Skender Bajrami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Behxhet Korpuzi & Skender Bajrami - Ministrit Ne Londer  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Krisen Topat Ne Pashtrik"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Skender Bajrami

12/12/2015

2015-12-12T08:15:15+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ministrit Ne Londer" kënduar nga Behxhet Korpuzi & Skender Bajrami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Behxhet Korpuzi & Skender Bajrami i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhavit Avdyli - Ministrit Ne Londer

Ministrit ne Londer shkuen e i thane,
Isa Boletini vete ka ardh,
Mban alltin, more, o, dhe kesul-o te bardhe

Duhet pritur sic eshte zakoni,
Me kujdes ta kontrolloni,
Ju gjeneral, more, o, vet ta shoqeroni

Hyn Isai me koken lart,
Pala xhamadanit i rrika hapte,
Si shqiponja, o, kur i hap krahte

Me kan thane se je trim mali,
Se as kush armet s'ti ndali,
Vec n'Evrope, more, une do te jem i pari

Sa per rregulla i zbatova,
Njanen arm une e dorzova,
Kurse tjetren ooo prej brezi se nxora

N`mos besofsh po ta tegoj
te nente plumbat i mban ne goje
Ismail Qemali o mor ma dhuroi...iii

Lordi plak mbeti pa men
Hiq nuk foli me goj veq bon me shenje
Ulu mor Shqiptar e tbojna kuven

Pa ndigjo ti mor zotni
Nuk kam ardh ketu me u vra me ty
Vec me te thene, more, se ka Shqiptari

Kush ka thene se s'ka Shqiptari,
Nuk degjon me vesh as sheh me sy,
E korit, o, more ooo vendin e tije

Se Shqipnia eshte ai dheee
Ku ka lind i madhi Skenderbe
Token tone hej, o more e kena fe eee

Detin ndoshta mund te thahet,
Ndoshta shteret edhe oqeani
Vendin ton , more, jo, kurr s'mund ta falim !

Shqipe Kastrati - Ministrit Ne Londer

Ministrit ne Londer shkun e i than
Isa Boletini vet ka ardh
mban alltin o dhe ksul o te bardhe

Duhet prit sic esht zakoni
me kujdes ta kontrolloni
ju gjeneral o o vet ta shoqeroni

Hyni Isai me koken lart
pala xhamadanit i rrin hap
si shqiponja o more kur hap krahe

Me kan than se je Trim mali
as kerkush armet sti ndali
vec ne Europe une do jem i pari

Sa per rregulla i zbatova
njanen arm une e dorzova
por ket tjetren brezit o se nxorra

Mos besofsh po ta kallzoj
te nente plumbat i mbane ne goj
Ismail Qemali vet more ma dhuroi

Lordi plak mbeti pa mend
asnji fjale se foli vec ban me shenje
ulu mor shqiptaro o tbojna kuvend

Nuk kam ardh ktu o zotni
ne pallat te Londres me u vra me ty
vec me t'than o se ka Shqiptarie.

Une kalova detin ktu me ardh
me ka cu populli Shqiptar
vec kraljive me jau thon o dy fjale.

Kush ka thon se s'ka Shqiperi
nuk degjon me vesh as s'sheh me sy
e korit o mor veten e tije

Se Malsia esht aj dhe
ku ka lind aj Skenderbe
portes lart mor i ka vu fre

Detin ndoshta mun ta thani
edhe ndoshta shteret oqeani
o vendin tim o more jo kurr o s'mun ta fali
Më Shumë Këngë Nga Behxhet Korpuzi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet