Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beke Nikqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Rugov 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
BIOGRAFIA: Beke Nikqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore rapsodike. Bek Nikqi lindi ne Rugove Shtupeq i madh ne vitin 1975. Shkollen fillore e kreu ne Drelaj, te mesnen ne Prishtine. Ishte nxenes shembullor dhe muziken e kishte ne gjak qe ne moshe te vogel dhe adoloshence. Ne fillin kendoi me qifteli me pas shkoj ne Amerike dhe atje filloi te merrej me muzike popullore. Pasi erdhi nga Amerika, e kalonte kohen ne studio dhe bente kenge te reja dhe keshtu ai arriti te behej i njohur dhe i sukseseshem me muzike. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentJane Mbledh Diaspora (2014)

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Fatmir Miroci

Kosovar Alija

Luli (Lulzim Sadiku)

Andin Randobrava

Artan Bakija

Besim Krasniqi

Visar Peja

Morris

Hekuran Krasniqi

Malësori

Tags: Beke Nikqi, Bekë Nikçi, Bek Nikiqi,, Beke Nikci


Komente mbi këtë artist