Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bekim Kastrati - Zoti Shpis Tu Rrit Nera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

O zoti i shpise o mor t'u rrit o ndera
O gjithe me gezime o t'u çel dera
O na ke thirr e na ke nderu e
Jena ardhe hiç pa pritu e

O me u tubu na e kem adet e
O se ne dasma ka ma shyhret e
O se keto burra o ne kete ode
Muhabet edhe qef e bojne

O zoti i shpise o zbrit o me thane
A ke pre naj dash me ngran e
O se keta shoke e keta miqasi e
Lypin meze edhe raki e

O çile zemren o mor zotni e
Sot kem dasem e jo merzi e
O sepse Zoti o e ka lane
Me marr nuse dhe çike me dhane

O çifti i ri o u trashegofshin
Jete me gezime o gjithmone çofshin
O njoni o tjetri t'keni dhane besen
Zoti ua bekofte martesen

O ju urojna o t'ri e t'rese
Zoti u rujte prej synit te keq
O ju dhashte Zoti o gjithe kete jete
Kofshi te hajrit e te shendoshe ne t'jene

O me nji za o na krejt po u therrasna
O zoti i shpise hajde more per hajr dasma o hej


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Bekim Kastrati - Zoti Shpis Tu Rrit Nera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zoti Shpis Tu Rrit Nera".
3. Video është e këngës "Zoti Shpis Tu Rrit Nera", por nuk këndohet nga Bekim Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bekim Kastrati:


Komente 0