Bekim Rexhepi
Bekim Rexhepi
Bekim Rexhepi
  • Vendlindja:
  • Maqedonia e Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Bekim Rexhepi është këngëtar i njohur. Artisti i muzikës Bekim Rexhepi i lindur ne fushen e Pollogut te Maqedonise ka qenë aktiv qysh fëmi i vogël me muzikë. Një apasionant i kenges gjate viteve shkollore te hershme. Ne keto periudha me talentin e tij te nje zeri te bukur morì pjese ne shum aktivitete aritsitke muzikore dhe jo vetëm, nje talent tjeter Bekimi do te tregonte ne vallëzim, ku nuk i mongonte dhe aktrimi por i cili rrjedhen e tij e perkushtoi me kenge.

Bekim Rexhepi zyrtarisht me këngën e parë si këngëtar profesionist është shfaqur në vitin 2006 ne festivalin e mirenjohur te asaj kohe dhe te sukseseshem ne promovomin e artisteve te rrinj te talentuar ne Nota Fest me kengen "Kur qesh ti" e shkruajtur nga kolosi i nderuar profesionist i njohur ne trevat mbareshqiptare me tekste shqipe Avni Qahili.Ketu do te ishte pikenisja e Kengetarit te estrades Bekim Rexhepi i quajtur tashme edhe bilbili i Pollogut. Ka bashkëpunuar me emra të njohur si Bujar Idrizi, Avni Qahili, Bekim Kamberi, Ocko, Samir Dërguti etj. Stili i tij është shumë i veçantë, fillimisht inspirimet i patë nen frymezimin me pop yllin e njohur Michael Jackson, por tashmë ai ka krijuar rrjedhën e tij artistike autentike duke krjiuar dhe pasuruar bagazhin è tij muzikore me disa këngë dhe klipe të realizuara, Bekimi ka hyrë në tregun muzikorë fuqishëm. Njihet per kendimin e tij LIVE ne publik me nje vokal dhe ze brilant potencial per veshin e degjuesit njekohesisht arrin te krijoje nje atmosfere te kendshme dhe mjaft te dashur nga publik e fansat gjate festave te ahengjeve familjare. Emri Bekim ka qene i lidhur ngushte nga aktori i famshme Bekim Fehmiu Ku per kete nuk kemi dicka per te thene qe mos nderhyme ne ceshtjet te cilat ai vete shpjeguar me se mirine nje interviste.

Ja vlen te thuhet Vlerat janë vlera dhe gjithmone mbeten te tilla para ose pas shum viteve andaj jo vetem kenge por edhe vete klipet e Bekim Rexhepit janë nje vlere ne vete pasiqe nuk ka vulgarizma ne cfar do kendveshtrimi qe shkelim kodet etike. Do jeni te informuar per bagazhin artistik dhe te reja muzikore qe do sjellje ne vijim kengetari Bekim Rexhepi.

Më datë 10 Dhjetor 2008, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "Big Party".
Ishte klipi pare ku morì hapa te furishem drejt muzikës me nje klip te stilit te vacante M.J.

Në Nëntor 2009, Bekim Rexhepi merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Tatuazhi Yt".

Më datë 26 Prill 2013, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "Me Dy Fytyra".

Më datë 14 Korrik 2016, Vjollca Haçi & Bekim Rexhepi publikojnë videoklipin "Dada Lala". Kenge e cila do te arrinte vemendjen e publikit per zerin e Bekimit mjaft te kordinuar dhe intepretuar profesionalisht.

Më datë 16 Dhjetor 2016, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "Vallah". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia. Një hit tjeter dhe njeherit balada e parë e tij qe iu shtua reportazhit muzikore,me nje skene gati se filmike e aktruar mjaft mire nga kengetari ne fjale.

Më datë 30 Qershor 2017, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "Vashe Moj Vashe", në bashkëpunim me Liridona Qarri.

Më datë 10 Korrik 2017, Vjollca Haçi & Bekim Rexhepi publikojnë videoklipin "E Kallim". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia.

Më datë 23 Qershor 2018, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "M’I Këndon Bylbyli Rreth Vardarit".

Në vitin 2018, Bekim Rexhepi publikon albumin "Alltan Sulltani".

Më datë 8 Korrik 2019, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "Faqe Kuqe". Muzika e këngës u punua nga Artan Kastrati, ndërsa teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona. Një kenge mjaft e kliluar nga fansat e kenduar ne versionin e Bekimit ku arriti te bashkoje folklorin e tradites rapsodike, qiftelin si instrument kombetar, tekstin e vjeter si nje thesar e muzikes se mirefillte shqiptare me perpunimin e versionit modern.

Më datë 3 Korrik 2022, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "Lule Jorgovana". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

Më datë 7 Korrik 2023, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "Shamia E Kuqe Me Peneza". Kënga u orkestrua nga Meti Neziri.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Bekim Rexhepi »

Komente 1