Bekim Selami
Bekim Selami

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Reçicë e Epërme
  • Jeton në
  • ZvicërBiografia

BIOGRAFIA: Bekim Selami është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. I lindur në një fshat afër Tetoves, ai rrjedh nga një familje muzikantesh ne zhandrin e muzikes popullore. Në fëmijërinë tij, Bekimi ka qene i aktivizuar neper shfaqje te ndryshme edhe mesuesi i tij i muzikes, Agroni i Grupit Elita 5, bashke me Virusin (Nexhat Mujovin) zbuluan talentin e tij. Pasi kreu 8 Vjecaren, Bekimi erdhi në Zvicër dhe filloi shkollimin e metejshem dhe punonte si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0