A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Bekim Zogaj - Me Dy Fytyra


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

11/11/2017

2017-11-11T00:00:00

Muzika:

Bekim Zogaj

Teksti:

Ghulo

Orkestrimi:

Ardian Kastrati"Me Dy Fytyra" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Bekim Zogaj.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Bekim Zogaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bekim Rexhepi - Me Dy Fytyra

perseri me bere te besoj
ne ty perseri me bere te
kem lot ne sy tani qe dhe
zemren ti ma ke ne duar
shtype fort dhe nxrrejma
gjakun tim te vluar mbytem
me ato duar se nga un asgj
nuk mbeti jo se kam merituar
ende shpresoj gjithqka me ty
provova krejt gabimet ti
lejova me ty krejt u qorrova
pse te dashuroj

ref:

un e kam mohuar gjithmon
t'verteten dua te jetoj
o shpirt me ty gjith jeten
me dy ftyra mua me ka ber
nje dashuri dua t'jem ne
boten tende plot magji...

perseri me bere te besoj
ne ty perseri me bere te
kem lot ne sy tani qe dhe
zemren ti ma ke ne duar
shtype fort dhe nxrrejma
gjakun tim te vluar mbytem
me ato duar se nga un asgj
nuk mbeti jo se kam merituar
ende shpresoj gjithqka me ty
provova krejt gabimet ti
lejova me ty krejt u qorrova
pse te dashuroj

ref:

un e kam mohuar gjithmon
t'verteten dua te jetoj
o shpirt me ty gjith jeten
me dy ftyra mua me ka ber
nje dashuri dua t'jem ne
boten tende plot magji...

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Me Dy Fytyra

Mahmuti...
Qysh moj lule s'erdhe mram
Kur ti vet me dal m'ke than
Pse ti fjalen me ma lujt
Pse ma ban shpirtin me vujt

Shyretja...
Kur nuk du me t'ba me vujt
Kam ni fjal prej tjeter kujt
Kam ni fjal po del me tjera
Kush han hudher i vjen era

Ref...
Mahmuti...
Me dy ftyra kjo dynja
T'ngjesin llafe hiç pa t'pa
Me dy ftyra jan ba krejt
Pasha Zotin t'paskan rrejt

Shyretja...
Me dy ftyra kjo dynja
Te ngjesin llafe hiç pa t'pa
Munafikt Zoti i vraft
Neve kurr mos na ndaft

Mahmuti...
Qysh moj lule s'erdhe mram
Kur ti vet me dal m'ke than
Pse ti fjalen me ma lujt
Pse ma ban shpirtin me vujt

Shyretja...
Kur nuk du me t'ba me vujt
Kam ni fjal prej tjeter kujt
Kam ni fjal po del me tjera
Kush han hudher i vjen era

Ref...
Mahmuti...
Me dy ftyra kjo dynja
T'ngjesin llafe hiç pa t'pa
Me dy ftyra jan ba krejt
Pasha Zotin t'paskan rrejt

Shyretja...
Me dy ftyra kjo dynja
Te ngjesin llafe hiç pa t'pa
Munafikt Zoti i vraft
Neve kurr mos na ndaft

...

Ref...
Mahmuti...
Me dy ftyra kjo dynja
T'ngjesin llafe hiç pa t'pa
Me dy ftyra jan ba krejt
Pasha Zotin t'paskan rrejt

Shyretja...
Me dy ftyra kjo dynja
Te ngjesin llafe hiç pa t'pa
Munafikt Zoti i vraft
Neve kurr mos na ndaft


teksteshqip.com © 2007 - 2017