Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ben Moody

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Benjamin Robert Moody
 • Vendlindja:
 • Little Rock, Arkansas 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ben Moody është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Benjamin Robert Moody is a singer-songwriter, multi-instrumentalist, record producer, and actor. He is best known as co-founder, lead guitarist, and songwriter of Grammy Award-winning rock band Evanescence from 1995 to October 2003. Since leaving Evanescence, Moody has collaborated with an array of performers vocally, instrumentally, and as a writer. He is currently a member of The Halo Method and We Are The Fallen. Moody met Amy Lee in 1994 whil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Claude Kelly

John Cena

Philippe

Alihan

4tune

Alexander Rybak

K Koke

Nick Kamarera

Kenan Doðulu

Tom Dice

Tags: Ben Moody


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet