Benjamin Krasniqi
Benjamin Krasniqi
Benjamin Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Korrik 1989
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Benjamin Krasniqi është poet dhe autor/publicist. Ka diplomuar në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina" Fakulteti i Filologjisë, Departamenti Gjuhë Shqipe.

Fitues i vendit të II-të në Festivalin Letrar për të Rinj "Tirana 2018", me poezin "A ke guxim". Po ashtu vendi i III-të në Festivalin Letrar për të Rinj "Tirana 2019", me poezin "Kujtime në gurë.
Në vitin 2020 është shpërblyer me vendin e I-rë në Festivalin Letrar për të Rinj "Tirana Gate 2020" me poezin "Dashuri në kohë COVID-i".

Jeton në Prishtinë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 2