Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nënë

Një depo me letra është pak
Një det me ngjyrë nuk mjafton
T’i shkruaj të gjitha fjalët dhe ndienjat
Që ti nënë i meriton.

Je dera e Parajsës
Je Ura e Siratit
Je vet mjalti dhe jeta
Je bukuria e zambakut.

Asnjë një parfum, as një lule
Si ti nuk ka arom
Dielli, hëna e yjet së bashku
Si ti asgjë nuk rrezaton.

10. III .2013

- Poezi nga Benjamin KrasniqiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente 2