Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Diamant I Përgjakurë

Flaka dhe tymi i barotit
Shkëlqimin ta kanë mbuluar
Gjaku i derdhur ndër shekuj
Dritën ta ka errësuar

Kosovë diamant i përgjakur
Me lotë ta lajmë gjakun
Në dy gjunjët biem
E ta puthim baltën

Je gurë i paçmuarë
Në xherdanin e Shqipërisë
Je shqiponja e arit
N’kurorën e pavarësisë

4. III .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Komente mbi këtë krijim