Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vajza E Shqipërisë

Vajza më e bukur
Me perde hekuri mbuluar
Qyteti i shndërruar në fantazmë
Nga shamia e kuqe e mallkuar

Moska e ftohtë akull
Në Adriatik të ftohtit e solli
Vajzën më të bukur të Shqipërisë
Me errësirë e mbështolli

Drapërin dhe çekanin
Kremlini ia dha dhuratë
Me njërin t’i pres rrënjët
Me tjetrin t’i vendos gjembat e gjatë.

2. III .2013


Vajza më e bukur
Me perde hekuri mbuluar
Qyteti i shndërruar në fantazmë
Nga shamia e kuqe e mallkuar

Moska e ftohtë akull
Në Adriatik të ftohtit e solli
Vajzën më të bukur të Shqipërisë
Me errësirë e mbështolli

Drapërin dhe çekanin
Kremlini ia dha dhuratë
Me njërin t’i pres rrënjët
Me tjetrin t’i vendos gjembat e gjatë.

2. III .2013

- Poezi nga Benjamin KrasniqiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  8

Komente 0