Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kaltersi

Me kalter se qielli,
Vec deti me kaltersi ta kalon,
Syte blu te shkelqejne,
Kur me bukuri shikon.
Sa freski del, nga ata dy sy,
Gjalleron zemren, qe te don me dashuri,
Si freskia e ngjyres, ashtu rrezaton qetesi,
Misterioze si qielli, e qet dhe e thelle si deti,
Gjithcka lidhet me ty, me ty kaltersi.

12. VI .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet