Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Cikël…

Dhembja sjell lot
Lotët ujisin dhembjen
Dhembja rritet, rritet e rritet
Gjerë ne pafundësi
Dikur shpërthen dhe gjithçka vërshon
Dhembja nuk ndalet
As lotët po ashtu
Njëra e nxjerr tjetrën
Ecin paralel
Cikël, qe përsëritet çdo here.

18. IX .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet