Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Do Të Mbaronte

Dikur do të mbaronte, këtë e dinim,
Mirëpo kohën dhe mënyrën jo.
Jetonim me shpresën se një ditë,
Do të ndryshonte gjithçka,
Edhe pse ishim të bindur,
Se të ishim bashkë ishte diçka e pamundur.
Zoti nuk na kishte krijuar të jetonim bashkë.

11. XII .2015

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0