Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Personi I Zemrës

Personi i zemrës nuk ëshë ai që e sheh çdo ditë,
Por ai që të kërkon dhe e kërkon çdo ditë.
Personi i zemrës është ai që të merrë në telefon,
Vetëm pas një minuti që të ka përqafuar dhe të ka përshendëtur.
Ky është ai që tmerrohet po të humbi,
Dhe më nuk mund të të përqafoj.
Personi i fundit që të kujtohet para gjumi,
Dhe i pari që të kujtohet kur zgjohesh nga gjumi,
Ky është personi që ta do zemra.
Dhe zemra do të vuaj shumë po e humbi.
Atë që e sheh çdo ditë nuk do të thotë se e dashuron,
Me të vetëm je mësuar dhe pas disa ditësh do të mësohësh,
Por personi që të bën mendosh tërë ditën për të,
Dhe të dridhen gjunjët në çastin kur e takon,
Ai është personi që zemra jote qetësohet në prezencën e tij.
7. IV .2016

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0