Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Do Të Bindem

Unë do të bindem se të kam humbur,
Dhe asnjë fjalë nuk do e them...
Por ti do e kuptosh se çfarë ke humbur,
Kur largë me dikë tjetër do të jem.
Kur do më takosh me tjetrën,
Kujtimet në kokë do të rikthehen,
Atëherë do ta kuptosh sa vler paskam pasur,
E ti nuk e paske vrejtur.
Nuk do të mundesh as të flasësh,
As të më shikosh forcë nuk do të kesh,
Tani do e përjetosh dhembjen e humbjes,
Që peshon sa një bjeshkë.
Mallin nuk ta shuan vetëm një takim,
Sa shumë do të vuash, për një përqafim,
Sa gjatë do e mbash mend, këtë sken e këtë shikim.
Lotët do të dalin,
Por ma nuk ka kohë për pendim.
Nuk ishim fat për njëri-tjetrin,
Kjo histori me ka mbaron,
InshaAllah Zoti të dy,
Me nga një hajr të mirë na takon.

29. VII .2016

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0