A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fali Gabimet

Eklipsi fsheh vetëm dritën e diellit,
Por jo edhe madhështin e tij.
Ari nuk bëhet i pavlefshëm,
Vetëm se e ka mbuluar një shtres e hollë pluhuri.
Koha nuk ia humbë vlerën arit.
Disa persona nuk mund të bëhen të huaj,
Vetëm pse kanë gabuar një herë.
Gabimet janë njerzore,
Mosfalja nuk është njerzore.

22. II .2017

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019