Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Merri Sytë E Mi

Merri sytë e mi dhe shikoje vetën tënde.
Tani më kupton mua, pse nuk i largoj sytë nga fytyra jote.
Merre zemrën time dhe dëgjoi rrahjet e saj,
Tani do më kuptosh pse dua të jesh pran meje.
Jeto vetëm një ditë në vedin tim,
Tani do ta kuptosh pse çmendem pas teje.

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0