Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jetoj

Jetoj për ditën:
Kur ta vendosi unazën në gisht
Kur të vish në shtëpin time me vello të bardh
Kur kafen e mëngjesit ta pimë bashkë
Kur fëmijët e mi të të thërrasin nënë
Kur asgjë nuk do të ketë vler më shumë se dashuria jonë
Kur thinjat do na mbulojnë kokën dhe ne të dashurohemi si ditën e parë.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet