Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Jehona

Zëri dëgjohej që vinte nga diku larg e fytyra nuk i dukej
Përpjekje të kota për ta parë
Përkundër mallit dhe dëshirës
Shumë fytyra e gjëra ishin futur në mes
Shumçka na ndalonte kontakin pamor
Vetëm akustika na lidhte
Zëri jehonte nga diku
Fytyra nuk dukej
E njihja zërin dhe emrin tim
Ashtu mendoja unë
Por si duket dikush tjetër kishte llagapin tim
E jehona e zërit të saj më erdhi në vesh rastësisht

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0