Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Mbase

Mbase të urrej
Jo pse më nuk jemi
Por për kohën që ishim.

Ndonjëherë mendoj që ia vlejti
Por më shumë besoj që ishte e kotë.

Ndoshta koha do të tregoj ku gabuam
Edhe pse unë e di ku gabove
E ku gabova.

Intrigat e palosura origami
Mbase ma kanë kënaqur shikim
Por fijën e perit e gjeta
Dhe domino të gjitha u rrëzuan.

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0