Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beqir Telaku - Keng Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24

O gurbet, gurbet o i shkret
larg na humbe prej atdhe
kur mendoj vendlindjen time
ku jam rrit kosoven trime
kur mendoj vendlindjen time
ku jam rrit kosoven trime

Kur mendoj per nanen time
esht larg meje ne vajtime
kur mendoj per djalin time
esht i vogel dhe jetime
kur mendoj per djalin time
esht i vogel dhe jetime

kur mendoj per motren shkret
ah kjo zemer seq me djeg
tkisha krah me fluturue
me te gjith me u perqafue
tkisha krah me fluturue
me te gjith me u perqafue

kur mendoj per nusen time
esht e plakur me lot time
kur mendoj per timen bijen
thot bab ktheu ne shpije
kur mendoj per timen bijen
thot bab ktheu ne shpije

o gurbet, gurbet o i zi
m'kaloj jeta ne vetmi
sot po gjindem ne gurbete
ne kosov dot kthehem shpejte
sot po gjindem ne gurbete
ne kosov dot kthehem shpejte
ne kosov dot kthehem shpejte
ne kosov dot kthehem shpejte


Ky tekst u dërgua nga  Lena2428

Beqir Telaku - Keng Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keng Gurbeti".
3. Video është e këngës "Keng Gurbeti", por nuk këndohet nga Beqir Telaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Beqir Telaku:


Komente 0