Më mbaj mend (për 1 muaj)

Berat Krasniqi - Lamtumir Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Me the lamtumire, por si munde valle.
Mu duk thjesht nje loje, apo nje perralle.

Me the lamturmire, nje fjal pa kuptim,
Leht per shpirtin tand, rand per shpirtin tim.

Ref.
Lamtumire me the, pa asnje lote ne sy,
nuk mund t'ju besoja, vertete syve t'mi
fjalet qe mi thoje, ishin te randa plumb,
po sa her me folje, te doja me shum.

A u knaqe tash, qe mbane me lote,
a ndjehesh krenare, tash per jete e mote.

Fjala Lamtumire, ma e rand se vdekja,
S'mund t'jetoj pa ty, gjall sme duhet jeta.

Ref.
Lamtumire me the, pa asnje lote ne sy,
nuk mund t'ju besoja, vertete syve t'mi
fjalet qe mi thoje, ishin te randa plumb,
po sa her me folje, te doja me shum.

Ky tekst u dërgua nga LatiPublikimi: 13/12/2016


Më Shumë Këngë Nga Berat Krasniqi:


Komente 0


Berat Krasniqi - Lamtumir
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lamtumir".
3. Video është e këngës "Lamtumir", por nuk këndohet nga Berat Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.