Më mbaj mend (për 1 muaj)

Berat Krasniqi - Loti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Një lotë rrodhi mbi album,
fotot tona i lau si deti,
syt e bukur u mbulun
val e val loti rrodhi

Fshie lotin dhe mos qajë
dhimbia ndalet dhe përfundon
rrugët tona sot u ndanë
dhe n’kët botë ma sna bashkojn

Refreni:
Gjdo fillim ka një fund
edhe fundi ka mbarim
ti e bukura e zemrës time
do të mbetësh veq kujtim
Zemra jonë sot është thyer
morem rrugën e pa kthim
po ktu fundi paska qenë
fundi jonë pa mbarim

Trendafili më nuk qel
Eci rrugëve si I marr
zemra ime cop është bane
përveq teje tjetër skam

Veq kujtimi m’shotëron
me plotë mallë edhe merzi
vetëm ëndrrat na bashkojn
fati jonë o fati I zi

Rfreni
Gjdo fillim ka një fund
edhe fundi ka mbarim
ti e bukura e zemrës time
do të mbetësh veq kujtim
Zemra jonë sot është thyer
morem rrugën e pa kthim
po ktu fundi paska qenë
fundi jonë pa mbarim


Ky tekst u dërgua nga I.KrasniqiBerat Krasniqi
Publikimi: 25/12/2017
Muzika: Berat Krasniqi
Orkestrimi: Burim Krasniqi
Teksti: Islam Krasniqi


Berat Krasniqi - Loti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loti".
3. Video është e këngës "Loti", por nuk këndohet nga Berat Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Berat Krasniqi:


Komente 0