Më mbaj mend (për 1 muaj)

Berat Krasniqi - Kenge Per Ali Krasniqin Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Flak e kuqe në kufi,
jeta a vdekje për Liri,
dridhej toka si termet,
kthehen shqipet n'fole t'vet
Ishe ti trim Lirije,
që fluturove mbi Kosovë
të lartësuan djell dhe hanë,
të lartsuan vllau jonë,
Në beteja kurr pa ndal,
si pishtar i liris,
sa n'Drenic n'Dukagjin,
ti Krasniqe e Dardanis
-II-
Mjep bekimin nënë e dashur,
sot po nisemi për Shqiperi,
atje mpret baci Mujë,
bashk me plaget etij,
Rruga e mbar ju qoft or bir,
e puth fort dhe e shtrengon,
pa e ditur së djemt e saj,
do të kthehen në shqiponjê,
Ti na rrite per liri,
Lamtumir oi nan dashur,
Kshtu msoi baci Mujë,
të shkoi nluft sikur ne dasem,
-III-
Shkollo jotë në Ujëmir,
emrin tënd sot e mban,
ku mesove për Lirinë,
do t'mesoin brezat me radhë
.
O Hëro Ali Krasniqi,
ti u rrite n'kull prej guri,
të nderon Kombi yt,
të nderoim për ditë t'Flamurit,
Nkufi t'Shqipes mbi Pashtrik,
derdhet gjakun per Liri,
ste harron Kosova nënë,
ste harron nëna Shqipëri,

Tekstin Islam Krasniqi
Muzika dhe orkestrimi Burim Krasniqi

Ky tekst u dërgua nga I.KrasniqiPublikimi: 02/12/2019


Berat Krasniqi - Kenge Per Ali Krasniqin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Ali Krasniqin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Ali Krasniqin", por nuk këndohet nga Berat Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Berat Krasniqi:


Komente 0