Bertolt Brecht Poezi
Bertolt Brecht

Epitaf Nga Lufta E Hitlerit

Baba, më le të shkoja ushtar!
Ti, nënë, të më fshehësh si harrove?
Vëlla, këshillën nuk ma dhe të mbarë!
Ti, motër, pse, oh, pse s’më zgjove?

- Poezi nga Bertolt Brecht{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0