Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bes Kallaku & Andi Shkoza - Rudina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3

O Rudina, ti pse m'le?
Pse më le ti në vetmi?

[BESI:]
Në një arë, në një lëndinë
O Rudinë, mori Rudinë
Hajde hyp ti te makina
O Rudinë, mori Rudina
Du me bo Rudinen
du me i bo vaksinën
du me e çu n'shtpi
me i bo karantinën
Me e majt me t'mira
Me ja heq rutinën
Rudina 6.3sh. e tepron me benxinën.

Jaha bibi jalla jaha bibi jalla
si Rudina nuk ka, si Rudina nuk ka
Jaha bibi jalla jaha bibi jalla
se Rudina na la, si Rudina na la
Huhu...
U bona tap, u bona tap
ene u mpita
Huhu...
Rudina më la, Rudina më la
se shkova te Marsida

[REF. ANDI 2x:]
O Rudina, ti pse më le?
Pse më fute të gjallë në dhe?
Pse më le ti në vetmi?
Të dashurova si çdo njeri.

[BESI:]
Rudina taka taka
Rudina taka taka
hajde, hajde Rudi se u plaka
Rudina taka tak
Rudina taka tak
hajde hajde Rudi Rudi
knaqu, knaqu, nalu pak.

Jaha bibi jalla, jaha bibi jalla
si Rudina nuk ka, si Rudina nuk ka
Jaha bibi jalla, jaha bibi jalla
se Rudina na la, si Rudina na la
Huhu...
U bona tap, u bona tap
ene u mpita
Huhu...
Rudina më la, Rudina më la
se shkova te Marsida

[ANDI:]
O Rudinë e shpirtit o
se kjo zemer ty të do
O Rudinë zemrës o
Se ky lali shumë të do

[REF. ANDI 2x:]
O Rudina, ti pse më le?
Pse më fute të gjallë në dhe?
Pse më le ti në vetmi?
Të dashurova si çdo njeri.
Remake: Andi Shkoza - Rudina
Bes Kallaku & Andi Shkoza
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/02/2021
Teksti: Bes Kallaku
Video Produksioni: Fullmoon Production
Produksioni: Marenglen Boja
Directed: Klaudia Shehu
Styling: Joni Peci
Make Up And Hair: XhoniBes Kallaku & Andi Shkoza - Rudina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rudina".
3. Video është e këngës "Rudina", por nuk këndohet nga Bes Kallaku & Andi Shkoza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bes Kallaku:


Komente 0