A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Besa - Unik


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  24

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/11/2007

2007-11-20T03:47:31

Lyrics:

Olti Curri

Song from the album:

"Evolution"

Participating in

Top Fest 4


Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
kur dielli vret driten e nuk buzeqesh
cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes

Nga hapesira po dal
dua ndihme te mbetem gjalle
frymen tek ti do e mbaj
do ndal heshtjen qe sdi te fale

(refreni) (2x)
Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
kur dielli pret driten e nuk buzeqesh
cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes

Une jam nje ishull
nuk jam shume larg
jam toka qe enderronim bashke
nis te qaj ne pafajsi
kerkoj ne qiej te zhdukem tej

(refreni)
Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
kur dielli pret diten e nuk buzeqesh
cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes

o o o do mbes (2x)

Iki befas nje dite
zeri shpirtit me thote prit
rend pa frike e kerkoj
te jem e lire

yeah yeah yeah

(refreni) (4x)
Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
kur dielli pret driten e nuk buzeqesh
cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes

Chords

Cm7 C#m A A E E H (B) H (B)
e-4-----------4-------0----------0-------0------------------2--------------||
B-5---------5---5-----2--------2---2-----0----------0-------4--------4-----||
G-4-------6-------6---2------2-------2---1--------1---1-----4------4---4---||
D-6-----6-------------2----2-------------2------2-------2---4----4-------4-||
A-4---4---------------0--0---------------2----2-------------2--2-----------||
E----------------------------------------0--0------------------------------||
!

ref:
e-----------------|
B-----------------|
G-----------------|
D--6~--2~------4~-|
A--4~--0~--2~--2~-|
E----------0~-----|

e-Cards (1)

2017-11-23 08:48:49
Degjoje ti shpirtin se bute do te flas
ti ndjenjen mos shuaj se koha nuk fal
kur dielli pret driten e nuk buzeqesh
cdo gje ka mbaruar pa fryme do te mbes

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019