Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besa - Botën Do Ndryshoja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51E pafundme duket koha
Kur ti koken fle tek mua
Dhe nje shekull nuk do mjaftonte
Te te dua..
Sa her vjen ne dhomen time
Shpirti me ndricohet
Dhe une zbukurohem..
Me kujton nje kenge te vjeter
Kengen tone magjike

Me buzeqeshjen tende
Sa do doja
Pak magji une botes t'i dhuroja
Dhe nga puthja jote do shpresoja
Me miliona njerez te bashkoja

T'i ndryshoja..
T'i sheroja..
T'i bekoja
Te kam prekur fantazuar
Te te kisha pak per vete
Dhe ne diten me te ftohte ti me gjete..

Me ngjyrose me nuance dhe
Me nje ti rrokadë ti,
Zemren ma shpetove
Ndeze plot fishekzjarre
Fatin ma ndryshove

Me buzeqeshjen tende
Sa do doja
Pak magji une botes t'i dhuroja
Dhe nga puthja jote do shpresoja
Me miliona njerez te bashkoja

(dhe nese ti) Nje dite sje ti
Qielli do digjet me zjarrin tim
Do lindte dielli ne perendim jo trishtim, trishtim

Me buzeqeshjen tende
Sa do doja
Pak magji une botes t'i dhuroja
Dhe nga puthja jote do shpresoja
Me miliona njerez te bashkoja


Ky tekst u dërgua nga bee   MergimmBesa Kokëdhima
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/11/2011
Festivali: Kënga Magjike 2011
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Besa - Botën Do Ndryshoja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Botën Do Ndryshoja".
3. Video është e këngës "Botën Do Ndryshoja", por nuk këndohet nga Besa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besa Kokëdhima:


Komente 2