Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Top 200

Besa - Rreth Pemës Po Këndojmë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  20

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/12/2014

2014-12-26T18:52:55

Teksti:

Alex Seitaj

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Pro Video

Këngë e albumit:

"Ti Je Festa Ime"
Te gjithe po kendojne rreth pemes kete vit
E festa po fillon
Ar dhe argjent gjithe pemet mbulojne
Dhomes si thesar ndriçon

Te gjithe po kendojne rreth pemes kete vit
Edhe dritat vezullojne
Bora mbulon por nuk duam t'ia dijme
Bashke me ne dhe bora vallezon

Edhe shpirti ngrohet kur prane teje po shikon
Me gezim te buzeqeshur gjithe ata qe do jene mbledhure

Te gjithe po kendojne rreth pemes kete vit
Edhe gotat larte t'i cojme
Te gjithe po kendojne bashke me yjet qe ndrin
Zeri yne gjithe qytetin pershkon

Edhe shpirti ngrohet kur prane teje po shikon
Me gezim te buzeqeshur gjithe ata qe do jene mbledhure

Te gjithe po kendojne rreth pemes kete vit
Edhe festa po fillon
Te gjithe po kendojne bashke me yjet qe ndrin
Edhe gotat larte t'i çojme


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiKartolina (1)

2018-12-31 14:00:17
Të gjithë po këndojnë
Rreth pemës këtë vit
Edhe festa po fillon
Të gjithë po këndojnë
Bashkë me yjet që ndrijnë
Edhe gotat lart t'i çojmë

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Besa Kokëdhima:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet