Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Besart Halimi & Blerina Kastrati - Per Nje Cast Me Ndali Zemra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Blerina Kastrati

10/01/2011

2011-01-10T19:49:52+00:00Për një çast, më ndali zemra, s'ishe ti,
Shpirtin sonte, ma trazove përsëri
Më kujtohet ,sa shumë prisja
Që të ndjeja erën tënde
Kthehu, dhe një herë ,të të shihja.

Ëndrra gjumin ,ma këputi e më zgjoi ,
Mbi nënkres të ndjeva frymën, ku je ti ,
Puthjet ende janë të nxehta,
S'na i ftoh dot largësia
Eja ,mos u fshih vetëm në ëndrra.

Unë dhe ti ,
Lusnim natën që edhe pak të zgjaste,
Të mos kish agim ,
Edhe dielli fare të mos lindte,
Vetëm unë dhe ti ,
Lusnim natën që pafund të zgjaste
Të mos kish mbarim,
Edhe dielli atë ditë të shuhej ,
Ndarje të mos kish
Nëse mijëra kilometra sot na ndajnë .

Mos më thuaj humbi dashuria
Më të madhe e bën largësia
Eja zemer netët ti përcjellim si dikur

Dashuria nis me ty ,me ty mbaron
Je kuptimi që merr dita sa fillon
Puthjet ende janë të nxehta
S'na i ftoh dot largësia
Eja, mos u fshih vetëm në ëndrra

Unë dhe ti
Lusnim natën që edhe pak të zgjaste
Të mos kish agim
Edhe dielli fare të mos lindte
Vetëm unë dhe ti
Lusnim natën që pafund të zgjaste
Të mos kish mbarim
Edhe dielli atë ditë të shuhej
Ndarje të mos kish..Ndarje te mos kish..ooo...oo

Unë dhe ti
Lusnim natën që pa fund të zgjaste
Të mos kish mbarim

Edhe dielli atë ditë të shuhej
Ndarje të mos kish
nese mira kilometra sot na ndajn

Mos më thuaj humbi dashuria
Më të madhe e bën largësia
Eja zemer netët ti përcjellim si dikur

Mos më thuaj humbi dashuria
Më të madhe e bën largësia
Eja zemer netët ti përcjellim si dikur

Mos më thuaj humbi dashuria
Më të madhe e bën largësia
Eja zemer ..ejaaa si dikur..


Më Shumë Këngë Nga Besart Halimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet