Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besarta Krasniqi

Besarta Krasniqi
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
Këndon kryesisht: pop

Besarta Krasniqi është këngëtare e njohur. Ka disa vjet që ajo merret me muzikë dhe ka një stil shumë të veçantë në interpretim. Kjo është këngëtarja Besarta Krasniqi, e cila jeton në Gjermani afër Kassel, por është nga Kosova. Është një vajzë shumë çapkëne dhe simpatike, por na ka treguar se është ende beqare, ndërsa e pëlqen shumë zërin e Elvana Gjatës dhe të Ardian Bujupit.

Në Tetor 2011, Besarta Krasniqi merr pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Besom", ku u nominua në kategorinë "Best new artist". Kjo këngë u bë dhe videoklipi i saj i parë.

Në Maj 2012, Besarta Krasniqi merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Ti Je Ai".

Më datë 20 Shtator 2013, Besarta Krasniqi publikon videoklipin "Femrat Si Unë".

Më datë 24 Mars 2016, Besarta publikon videoklipin "Don't Be Shy".

Më datë 5 Maj 2017, Besarta publikon videoklipin "Hajde Merrum".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Besarta Krasniqi »

Komente 0