Më mbaj mend (për 1 muaj)


Besiana Mehmedi - Te Kujtoj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Kujtoj".
3. Video është e këngës "Te Kujtoj", por nuk këndohet nga Besiana Mehmedi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Besiana Mehmedi - Te Kujtoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Opera Shqip"

Komente

Asnjë Koment

12/04/2014

2014-04-12T16:22:39+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Kujtoj" kënduar nga Besiana Mehmedi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Besiana Mehmedi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ramadan Krasniqi (Dani) - Te Kujtoj

Ti që m'fike shpirtin tim
ike e më le n'pikëllim,
krejt qka pata ty ti dhashë,
rininë time n'dorë ta lashë

Si një rreze në agim,
ti gjithmonë më sjell gëzim,
ti më ishe ma e mira
o kurrë për ty s'mu fik dëshira.

Ti më ike, unë s'besova,
e unë prore ty të kujtova,
ta besova jetën time,
sa lëndove zemrën time

REF:
Për qdo natë unë të kërkoj,
me lotë n'sy unë të kujtoj,
të kërkoj e kurrë s'të harroj
Prej se m'ike dashuri
po m'lotojnë këto sytë e mi,
plot pikëllim që ike.
Ku je ti?

Ti që m'fike shpirtin tim
ike e më le n'pikëllim,
krejt qka pata ty ti dhashë,
rininë time n'dorë ta lashë

Si një rreze në agim,
ti gjithmonë më sjell gëzim,
ti më ishe ma e mira
o kurrë për ty s'mu fik dëshira.

Ti më ike, unë s'besova,
e unë prore ty të kujtova,
ta besova jetën time,
sa lëndove zemrën time

REF:
Për qdo natë unë të kërkoj,
me lotë n'sy unë të kujtoj,
të kërkoj e kurrë s'të harroj
Prej se m'ike dashuri
po m'lotojnë këto sytë e mi,
plot pikëllim që ike.
Ku je ti?

REF:
Për qdo natë unë të kërkoj,
me lotë n'sy unë të kujtoj,
të kërkoj e kurrë s'të harroj
Prej se m'ike dashuri
po m'lotojnë këto sytë e mi,
plot pikëllim që ike.
Ku je ti?

X1 - Te Kujtoj

Per atë qe ishe kaq human s’kam mundur ta besoj
Qe futet ne kete loj ku askush nuk fiton
me kujtohet ajo dit kur e pash me lot ne sy
kur me tregoj qe femna tij I kish ber tradheti .
vertet me erdhi keq u mundova ta qetsoj
por ai prej asaj dite plotesisht ndryshoj
ai djalosh I urt u be shum arrogant
nga deshprimi I ksaj jete kaloj në narkoman
u vononte gjith per shkoll vinte n’pushim t’gjat
te gjith profesoret me pysnin : po ky djal qka ka
zdisha si me ju pergjigj u thojsha mos pytni per ta
ma von kur filloj me t’madhe shkollen e pshurri n’ta
I folsha gjith per t’mir po kurr nuk merrke vesh
shpesh her mthojke allahile shoku mos ma tesh
qka I boni ajo femen he zoti e mallkoft
der at djal me autoritet e ka qit per tok

Ref : Per ty me mall kendoj
kete jet smund ta pranoj
por prap un do vazhdoj
perjet do te kujtoj

nji dit dola neper qytet ate e pash ne rrug
rend eshte me pa ne at gjendje shokun tend te ngusht
me ato rroba te qkyme krejt ishte humb
e me ra permbi krejt qielli kur m’tha se po vdes per buk
s’ishte puna te buka po te pluhuri I bardh
I ofrova pak para veq le t’mbetet gjall .
n’shtepi t’vet nuk e pranonin vendosa ta marr unë
ne mbremje iku nga dritarja me se pash askund .
prej asaj mbremje me fijen nuk ja kam dit
provova ta marr n’telefon po e kishte fik
vazhdoja ta kerkoja askund smunda me gjet
po ku e leshoj toka athu ku ka mbet
nuk mund ta besoj si u shkatrru ai djal hasret
nga nje jete shum e qet tash nuk ka as streh
mendoj athua jeta tash ku ju tret
e kendoj kete keng por nuk e kam te leht

Ref : Per ty me mall kendoj
kete jet smund ta pranoj
por prap un do vazhdoj
perjet do te kujtoj

m’telefonoi dikush qe zemra me ka therrur
me tha shoku yt I ngusht vetem sa ska vdekur
vrapova menjeher drejt e ne spital
e takova gjall por smunda t’i them asnje fjal
u habita kur e pash te dashurën e tij
ju drejtova me nervoz ik se shkaktare je ti
nejse u ktheva te shoku me dhembje pe shiqoj
i ra nje lot nga syri frymen e fundit e lshoj .
nje leter ja gjeten n’gjep qe ishte per mu
e hapa e fillova ngadal me lexu
me fal shoku im qe kshillat s’t kam ndegju
as ne perjetesi ty vllaqko nuk ka me te harru .
percille kete leter ne dor te nanes tem
e di qe sot per mua shpirti asaj po I dhemb
thuaj le tma bej hallall dhe ndale mos te qaj
ne vend temin ti bre vlla behu djali saj .

Ref : Per ty me mall kendoj
kete smund ta pranoj
por prap un do vazhdoj
perjet do te kujtoj

Rejhana - Te Kujtoj

2x Me kujtohen fjalt e tua
me kujtohen nen takime
me kujtohet per gjdo nat
puthje e ledhatime
me kujtohet kur me thoshe
po perbej pash perendin
me kujtohet ajo nat kur ma fale dashurin
Më Shumë Këngë Nga Besiana Mehmedi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet