Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Besim Baftiu - Mos Shko

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Shko".
3. Video është e këngës "Mos Shko", por nuk këndohet nga Besim Baftiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Besim Baftiu - Mos Shko  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Polifest 2009

Komente

Asnjë Koment

18/11/2009

2009-11-18T16:43:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Shko" kënduar nga Besim Baftiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tani - Mos Shko

and i told you to be patient me gyal
cause i know patience is the key for it
and i told you to be patient me oh
and i been telling you this since we in hope

she showed me why i
never should say bye i
need her in my life why
we gotta say bye

omz why me
doubts are not allowed but
hopeless we deny it

zemra vogel mos shko
mos shko mos shko mos shko
hajde ma ngat
mos shko mos shko mos shko
jojojo...

zemra vogel un e di se ti don me bo ahh
ti e une na e dim se nuk mujm pa me
saher tkam thon ty
zemren ty ta fali
zemer per ty all in
mo mo mos e prish vibin

ey mos e prish ti
sepse une skam qef
pa pa pa qef nese ti nuk ma jep
une do vdes per ty une do vdes
nese nuk kesh une nuk du me kesh

zemer mos se hupim shum kohe
zemer zemer mos e hupim
zemer zemer mos se hupim shum kohe
zemer zemer mos e hupim

zemra vogel mos shko
mos shko mos shko mos shko
hajde ma ngat
mos shko mos shko mos shko
jojojo...

nata terr drita e hanes
and again nothing is promised

kjo nuk osht rrene
zemra ska qysh trrene
nuk ka shum as ven
amo bojm pak se ja vlen

and baby you know
un per ty boj keq
amo sdojm me bo keq bojm pak mir
up and down per qef
un per ty gjithmone i lire
afer meje ri
ti per mu dhe un per ty
zemer mos em le
se un pa ty smuj me

zemra vogel mos shko
mos shko mos shko mos shko
hajde ma ngat
mos shko mos shko mos shko
jojojo...

Edona Hasanaj - Mos Shko

isha un me mendime dhe kujtoj at zemren
time edhe yn ste kam dashurin e ke pran
edhe pse mke lan vetmi te kujtoj un prap
ty jo jo mos shko jo mos u largo

jo mos shko mos um haro
dashurin ti mos e mallko
mendo pak mos gjyko jo jo
mos shko jo mos shko mos um
haro dashurin ti mos mallko
mendo pak mos gjyko jo jo mos
shko

sa mendova se mbaroj aq ma shum te dashuroj
dhe si teper po kerkoj veten time e lendoj
nuk mendove as pak per mu emri yt ska egzistu
jo jo mos shko jo mos u largo

jo mos shko mos um haro
dashurin ti mos e mallko
mendo pak mos gjyko jo jo
mos shko jo mos shko mos um
haro dashurin mos e mallko
mendo pak mos gjyko jo jo mos
shko

jo mos shko mos um haro
dashurin mos e mallko
mendo pak mos gjyko jo jo
mos shko

jo mos sko

Eltina Minarolli & Ardit Cuni - Mos Shko

Sa bukur te ndihesh plot jete
Sa bukur te shikosh nje diell
I hap syte te perkedhel.

Sa dua te tregoj
Nuk di nga t’ja filloj
Ti nuk e di
Pa ty s’jetoj.

Une ne kete nate me ty vallzoj
Kete nate nuk do harroj.

Jo ti mos shko, shko
Sado larg te ikesh mos harro
Jo ti mos shko, shko
Dhe nje here te them
2X

Ti me jep ajer, me jep shprese, me jep jete
Kur te kam prane, te prek, te ndiej
Ti je me mua, te dua
Vetem nje moment.

Dua te them
Arsyeja ime ti
Thesar i fshehur ti

Jo ti mos shko, shko
Sado larg te ikesh mos harro
Jo ti mos shko, shko
Dhe nje here te them.

Malli me merr kur ti nuk je
Me merr per ata sy
Sa shume une ndiej per ty.

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet