Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Bunjaku & Gazmend Mehmeti - Sa Shumë Te Dua Prishtinë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I.Ti per mua je qyteti me u bukur ne bote,
veq kujtimi per ty syte e mi i mbush me lote.
II.Dikur ne per ty kendonim ne kurriz ne Dardani,
kendonim ne Mesnate neper bore e neper shi.

Sa shume te dua Prishtine,
na prit se edhe ne po vijme,
me ty e kalova rinine,
me ty e gjeta dashnine,
ti me jep force e me jep shprese,
te ti u linda dhe tek ti dua te vdes.

Refreni
Prishtina eshte e bukur,
e kalter si qielli,
Prishtina edhte jeta,
Prishtina eshte dielli,
ti je ne zemren time oj Prishtina ime,
ti je e verteta,
Prishtine mire se t'gjeta.


Ky tekst u dërgua nga TeutaBesim Bunjaku & Gazmend Mehmeti
Publikimi: 28/09/2022
Muzika: Besim Bunjaku
Teksti: Besim Bunjaku
Orkestrimi: Besim Bunjaku & Ermal Krasniqi
Video Produksioni: Video Art
Produksioni: Besim Bunjaku
Gitare: Astrit Stafai
Fyell: Gent Hoxha
Regjia: Shkëlqim BunjakuBesim Bunjaku & Gazmend Mehmeti - Sa Shumë Te Dua Prishtinë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Shumë Te Dua Prishtinë".
3. Video është e këngës "Sa Shumë Te Dua Prishtinë", por nuk këndohet nga Besim Bunjaku & Gazmend Mehmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besim Bunjaku:


Komente 0