Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Lladroviq (Malisheve) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Maj 1977
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Besim Krasniqi është këngëtar i njohur. Jeton ne Prizren dhe kendon qe nga femirija, ku ka filluar me agjallaret e vet neper dasma si rapsod kurse nga shkolla e mese ka fillu te kendoj sebashku me bashkshorten e vet Kumrije Mustafen. Ende kendojne neper ahengje te ndryshme dhe mbremje te ndryshme si ne kosove Maqedoni Shqiperi dhe ne diaspore.

Më datë 5 Janar 2009, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Mos U Kthe".

Më datë 8 Qershor 2014, Besim Krasniqi publikon videoklipin "Nikotine".

Më datë 25 Korrik 2014, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Ishalla Bahet Mire".

Më datë 22 Nëntor 2015, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Dashurine Dhuroma".

Më datë 15 Dhjetor 2015, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Ëndrra E Gruas". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 19 Nëntor 2016, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Kulmi I Xhelozise". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 1 Mars 2017, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Arsye E Jetës Ti Je". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 8 Dhjetor 2017, Kumrije Mustafa publikon videoklipin "Nusja E Sotit", në bashkëpunim me Besim Krasniqi. Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 4 Maj 2018, Kumrije Mustafa publikon videoklipin "Dasma Ka Lezet", në bashkëpunim me Besim Krasniqi. Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 15 Qershor 2018, Kumrije Mustafa publikon videoklipin "Kanagjegji", në bashkëpunim me Besim Krasniqi. Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 13 Korrik 2019, Kumrije Mustafa publikon videoklipin "Si Qika, Si Djali", në bashkëpunim me Besim Krasniqin. Muzika e këngës u punua nga Besim Krasniqi, ndërsa teksti u shkrua nga Abaz Selmani.

Më datë 24 Janar 2020, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Mallkuar Qofsh".

Më datë 12 Korrik 2020, Motrat Elhame, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Ndali Nuse Ata Lot".

Më datë 15 Gusht 2020, Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi publikojnë videoklipin "Pritem Oj Nanë Pritem". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet