Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Kuçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Besim Kuçi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Besim Kuçi u lind në një fshat të Pejës. Si i vogël fillon të merret me muzikë folklorike dhe antarësohet në Sh.K.A. “Ali Kelmendi” në Zahaç të Pejës në vitet e 80'ta. I insipruar nga këngetarët e Dukagjinit, si p.sh. Bajrush Doda, Augustin Ukaj, Lan Dobra etj. Në vitet e 90'-ta emigron në Gjermani në qytetin e Shtutgardit, ku fillon me disa shokë të merret me folklor, e pas një kohe bashkohen me Tafil Mulajn. Pas një kohe të gjatë duke vepruar s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tafil Mulaj

Rizah Bllaca

Demir Krasniqi

Sali Mani

Hashim Shala

Augustin Ukaj

Tahir Drenica

Bajrush Doda

Nexhat Vitia

Dervish Shaqa

Tags: Besim Kuçi, Tafil Kuqi


Komente mbi këtë artist