Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Morina - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

dita ma te ran une kurr skam pas
prej shtepis une kur kam dal
kam marr rrugen per gyrbet
e lash vetem nje nane te shkret

ah moj nane ah moj nane
ky gyrbet esht shum i ran
s'du tjetoj me n'ket gyrbet
me duket dita 100 vjet

refreni

O GYRBET PLOT HIDHERIME
N'TY KALOVA JETEN TIME
N'TY KALOVA KET RINI
PA ASKEND JETOJ N'VETMI

O moj nane qe je ne atdhe
ftyren time a e njee
a i njeh ti syt e mi
at kujtohet kur isha thmi

o gyrbet qofsh i mallkuar
sa shum zemra ke lenduar
sa shum zemra ike nda
t'jetojn bashk nuk ike lan

ah moj nane ah moj nane
ky gyrbet esht shum i ran
s'du tjetoj me n'ket gyrbet
me duket dita 100 vjet

O GYRBET PLOT HIDHERIME
N'TY KALOVA JETEN TIME
N'TY KALOVA KET RINI
PA ASKEND JETOJ N'VETMI


Ky tekst u dërgua nga  bekim

Besim Morina - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Besim Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besim Morina:


Komente 0