Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Morina - Leter Nga Mergimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  34

Mpikojn lotet ntok me ran
Mos harro at dit oj nan
dit Bajrami dit gezimit
mora rrugen e mergimit

sot skam gzim as nuk kam gaz
se prej mallit s'po mund te flas
prandaj jam ul e pot shkruaj
djali yt prej dheut te huaj

sa her te dush mem kujtu
puthe dheun qe mka rrit mu
po merzitna NANA jem
sa her per ty mbjen nder men

po merzitna NANA jem
sa her per ty mbjen nder men
me trego nan pernime
asgje s' eshte si nvendin tem

qysh kam ardh ktu mallkoj veten
merzia po shkatrron jeten
ketu hana rrin e fsheht
ketu qielli ësht i errt

as djelli nuk jep ndriqim
s'esht si dielli i vendit tim

sa her te dush mem kujtu
puthe dheun qe mka rrit mu
po merzitna NANA jem
sa her per ty mbjen nder men

po merzitna NANA jem
sa her per ty mbjen nder men

Ky tekst u dërgua nga HannaPublikimi: 06/11/2011


Më Shumë Këngë Nga Besim Morina:


Komente 0


Besim Morina - Leter Nga Mergimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Leter Nga Mergimi".
3. Video është e këngës "Leter Nga Mergimi", por nuk këndohet nga Besim Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.