Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besjan Gashi - Zemra Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zemra" kënduar nga Besjan Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hecky - Zemra

Jo ti s’munesh me pas
Qata qe zoti ma ka dhan
Zemra mu m’lirohet
Kur i thom sene qashtu qysh jon
Un spe akuzoj kerkon
Se jeni kejt Wanna Be
Jom tu ba qa po du
Jo qka osht tu lyp ku tregi zi

Jo ti s’munesh me pas
Qata qe zoti ma ka dhan
Zemra mu m’lirohet
Kur i thom sene qashtu qysh jon
Un spe akuzoj kerkon
Se jeni kejt Wanna Be
Jom tu ba qa po du
Jo qka osht tu lyp ku tregi zi

E pranoj qe jom addicted nket muzik
Si gjaku n’vena relationshipi me
Rapin mu ka ngjit
Ja kom nis me bo ni kang
Tash kangt veq jan tu perserit
Kom dallim prej teje dawg
Se jom VETVETJA
Fjalt i kom t’sprehta
Shirasaya shirasaya super danger
Cdo beat qe e kom perdor
E kom kall e kom killit
Mu mvyn ni cop leter e ni kimik
Edhe e sheh qysh muj me t’mahnit
Inati munesh me ma pas
Amo doren duhesh me ma zgat
Rall e gjan naj rapper qe esht
Real n’jet edhe n’kang
Ku ka ma mir se mu kon i knaqt
N’qata qe e bon
Experienca jetes ma mundson
Mi than senet qe tjert hala si kan than
Faleminderit hip hop ata qe t’dojn
Se shesin veten kurr
Besnik i vetvetes
Skom me tradhtu ket stil kurr

Jo ti s’munesh me pas
Qata qe zoti ma ka dhan
Zemra mu m’lirohet
Kur i thom sene qashtu qysh jon
Un spe akuzoj kerkon
Se jeni kejt Wanna Be
Jom tu ba qa po du
Jo qka osht tu lyp ku tregi zi

Jo ti s’munesh me pas
Qata qe zoti ma ka dhan
Zemra mu m’lirohet
Kur i thom sene qashtu qysh jon
Un spe akuzoj kerkon
Se jeni kejt Wanna Be
Jom tu ba qa po du
Jo qka osht tu lyp ku tregi zi

Keli - Zemra

REF.:
OJ ZEMRA JEME,
ZEMRA JEME A JE GJALL
OJ ZEMRA JEME,
ZEMRA JEME KAM SHUM MALL.

AS DITA AS NATA,
PA TY NUK PO SHKON
KUR JAM PA TY,
ASGJE SFUNKSIONON.
AS SHKRUHET AS THUHET,
SE SA ME MUNGON
KUR JAM PA TY GJITHCKA ME DESHTON.

REF.:
OJ ZEMRA JEME,
ZEMRA JEME A JE GJALL
OJ ZEMRA JEME,
ZEMRA JEME KAM SHUM MALL.

Elinel - Zemra

s'di a o' zemra jem e vogël, a ti je e madhe
veq e di qe e mushë çdo zbrast'si me prezencën tane

kur t'mrrinë dita me bo fmi, du me m'ngja' pej nane
kur t'shoh n'disponim t'keq, kisha vra për t'keshmën tane

n'kohë t'kqija ti je konë qajo që m'ke nejtë afër
edhe pse me budallakinë tem shpesh jom sillë ashpër

fjaltë e shpirtit, e jo t'qirit, s'jom Naim Frashër
jom personi që për to ti je personi ma i dashur

kom dashtë me t'i shkru' fjaltë që zemra pëshpëritë
dashnija jem për ty s'shkon tu u zvoglu, po veq tu u rrit

aftësinë me dashtë e kom majtë n'terr, e ti e ke qitë n'dritë
ndjenja t'fuqishme kanë lshu rrajë, mirë i ke ujitë

eklipsi zuni zemrën tem ni kohë, e u bo vront n'qiell
n'qat moment erdhe ti si rreze që mu me m'kfiellë

pi t'kalumës mu dok'ke që kurgjo e mirë s'u mjellë
kur fillove mu sillë ftoft, fillova me t'lypë pak diell

zemra zemra zemra zemra zemra mu po m'rrehë
ndjenjat që i kom për ty
duhna m'i shprehë
jom ftofë, jom nxe
e kom gjetë vetën me ty
për ty shpirt po m'rrehë
x2

jeta jem je ti, e bukra je veq ti
ku me gjetë fjalë t'bukra me përshkru dikon kaq t'bukur si ti

veç te ti e sytë e tu muj me pa nxehtësinë
nëse ti s'e sheh t'njejtën te unë, at'herë kokna fundrrinë

veç te ti nihna, qashtu qysh nihna
me folë, me keshë palidhje, qashtu qysh veç na dy dijna

shpesh kur m'mungon, tu menu për ty mu m'pikon loti
bukuri si ti ma bojnë me dije: EKZISTON ZOTI

edhe thom "shyqyr qe t'ka kriju"
kohtë e shtira, e me shira, t'ka pru si engjull me mi leht'su

se përnime jom konë n'nevojë une për ni engjull
e di që femna perfekte ekziston, ti je si shembull

ti je si burim pozitiv që nuk din m'u shterrë
edhe zemra jem rreh n'dorë tane, se veç e ke nxerrë

osht e jotja, për mu je krejt bota
s'lujë me ndjenja tua, jom pjekë tash, s'po lujë ma as me lodra

zemra zemra zemra zemra zemra mu po m'rrehë
ndjenjat që i kom për ty
duhna m'i shprehë
jom ftofë, jom nxe
e kom gjetë vetën me ty
për ty shpirt po m'rrehë
x4

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2007Më Shumë Këngë Nga Besjan Gashi:


Komente mbi këtë këngëBesjan Gashi - Zemra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemra".
3. Video është e këngës "Zemra", por nuk këndohet nga Besjan Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.