Besnik Dragaj
Besnik Dragaj
Besnik Dragaj
  • Vendlindja:
  • Klinë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne tallava
Besnik Dragaj është këngëtar i njohur. Besnik Dragaj u lind ne Kline ne nje familje muzikantesh ku babai i Besnikut Milazim Dragaj ishte nismetar per rrugetimin e ti ne muzike ku vete prindi i Besnikut ishte kengetar dhe violinist i shquar.

Besniku shkollen fillore e perfundoj ne Kline duke u qasur shume i ri ne muzike aje shkollimin e mesem e perfundoj ne Prizeren ne shkollen e mesme te muzikes Lorenc Antoni ne drejtimin e solo-kendimit. Pastaj vazhdoj me studimet ne universitetin e prishtines ne Akademin e Arteve Muzike ne Solokendim.

Ai ishte perfaqsues dhe fitues i disa qmimeve jasht dhe mbrenda vendit. Besniku vazhdon te jete aktiv ne boten e muzikes.

Në vitin 2014, Besnik Dragaj publikon albumin "Deri Ne Fund".

Më datë 12 Maj 2015, Besnik Dragaj publikon videoklipin "Maturantja Ime".

Më datë 20 Gusht 2017, Besnik Dragaj publikon videoklipin "Nje Dashni".

Më datë 26 Maj 2018, Besnik Dragaj publikon videoklipin "E Imja". Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku.

Më datë 6 Mars 2020, Besnik Dragaj publikon videoklipin "Pa Ftyrë". Muzika e këngës u punua nga Drinor Zymberi, ndërsa teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0