Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik Dragaj - Pa Ftyrë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ka met vra ty buka e vjeter kam met vra
S‘ka met knaq kjo dera tjeter a e ke paaaaa
Qysh thojn qe kur gja s’mbet per at dynja,
Eshten gabim dhe ke me pa,sa shume borgje ke hala

Qysh thojn qe kurgjo s‘mbet per at dynja
e tradhtin qe ma ke ba kete dynja s‘munesh me lan
Pa ftyr kurr nuk me ke thirr me pa a jam gjall
me pa a jam mir pa ftyr shpinen ma ke kthyu
sofren ma ke pshty mke vra m,e tradhti

Pa ftyre kurr nuk me ke thirr
me pa jam gjall me pa a jam mir
pa ftyren shpinen m a ke kthu
sofren ma ke pshty mke vra me tradhti

As kujt veq kujtohu qka mke ba
du met lut met than pendo se mke vra

nuk di a e ke frik zotin nuk e di

Sa kam qajt per ty si fmij sa gjynahet

mke mbush ti o nuke di a ke frik zoti
nuk di sa e paftyr sa e pa merzi
te miren met keq ma ke kthy

Pa ftyr kurr nuk me ke thirr me
pa a jam gjall me pa a jam mir
pa ftyr shpinen ma ke kthyu
sofren ma ke pshty mke vra m,e tradhti (2x)


Ky tekst u dërgua nga Rinor

Besnik Dragaj - Pa Ftyrë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ftyrë".
3. Video është e këngës "Pa Ftyrë", por nuk këndohet nga Besnik Dragaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besnik Dragaj:


Komente 0